Ruszają zapisy na szczepienia osób 70 plus. Brakuje wolnych miejsc i szczepionek

2021-01-21 15:17 GM
Ruszyły zapisy na szczepienia
Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Ruszyły zapisy na szczepienia

Dobra informacja jest taka, że ruszają zapisy. A zła, że na wyszczepienie mieszkańców Łodzi z tej grupy, w obecnym tempie, potrzeba będzie pięciu lat. Zapisując się, trzeba aktywnie szukać wolnych miejsc.

Szczepionek brakuje i nic tu nie pomoże stanie w kolejce nawet od piątej rano - zauważa Szymon Kostrzewski z Wydziału Zdrowia łódzkiego magistratu. Braki szczepionek wywróciły nam cały harmonogram szczepień, niczego nie możemy być teraz pewni.

Limity są bardzo rygorystyczne. Jedna przychodnia w ciągu tygodnia może wykonać tylko 30 szczepień – mówi dyrektor Centrum medycznego  Górna Żaneta Iwańczyk. – Jeżeli zatem utrzymamy to tempo szczepień, to populację 70 plus zaszczepimy w Łodzi za 5 lat. Tak czy inaczej warto wybierać takie punkty szczepień, które mają jeszcze wolne miejsca.

Szczepienia grupy 70 plus ruszają 25 stycznia, ale np. na Górnej pierwszy wolny termin to połowa lutego. Grupa seniorów 70 plus liczy w Łodzi ponad 100 tys. osób, natomiast szczepionki w miejskich placówkach są na razie zabezpieczone tylko dla 800 mieszkańców.