Ruszają zapisy na szczepienia dla seniorów. Jak będą zorganizowane?

2021-01-13 13:21 GM
Szczepienia
Autor: UMP

W Łódzkiem będzie zorganizowany transport i uruchomiona infolinia. Od 15 stycznia startują zapisy na szczepienia seniorów 80 plus, zaś tydzień później - dla grupy powyżej 70. roku życia. Natomiast 25 stycznia rozpoczną się szczepienia tych grup.

Są cztery sposoby zapisania się na szczepienia do wybranej przez seniora placówki- wylicza pełnomocnik wojewody łódzkiego do spraw szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak. – Po pierwsze infolinia 989, następnie internetowe konto pacjenta, za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie oraz osobiście w wybranym punkcie szczepień.

Każdy samorząd zorganizuje dowóz seniorów na szczepienia, a rząd sfinansuje tę operację -mówi wojewoda Tobiasz Bocheński. – W gminach miejsko-wiejskich, ze słabo rozwiniętym transportem, wszyscy seniorzy będą mieli bezpłatny dowóz na szczepienia, natomiast w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców – tylko osoby z niepełnosprawnościami.

Skierowania na szczepienia dla seniorów wystawione będą automatycznie i pacjenci nie muszą się o nie starać. 15 stycznia uruchomione zostaną we wszystkich samorządach infolinie, pod którymi uzyskamy wszelkie informacje dotyczące organizacji szczepień. W samej Łodzi zorganizowano 132 punkty szczepień.