Rusza balkonowe wyzwanie w Łodzi! To konkurs na piękną aranżację

2020-05-22 14:53 NK
Balkonowe inspiracje
Autor: UMŁ

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą pochwalić się swoim balkonem, tarasem lub ogródkiem gotowym na lato.

W tym konkursie liczy się pomysłowość, kreatywność, porządek na balkonie, ale też kwiatowe inspiracje. W konkursie mogą wziąć udział łodzianie, którzy chcą pochwalić się swoim ukwieconym balkonem lub tarasem. Wystarczy zrobić zdjęcie i pochwalić się nim w sieci. Zdjęcia można publikować do 5 czerwca.

- W dobie koronawirusa balkon stał się kolejnym miejscem w którym pracujemy, w którym odpoczywamy, ludzie coraz częściej aranżują te balkony. chcemy zachęcić mieszkańców aby pokazali w jaki sposób zaaranżowali te miejsca na świeżym powietrzu. Balkony, które są w naszych domach początkowo służyły do wieszania prania, teraz nabrały zupełnie innego znaczenia. Jest wiele fajnych rośliny, które pasują do małych powierzchni i chcemy żeby tym się pochwalili. Mamy ciekawe nagrody. Nie ma znaczenia czy ktoś ma pół hektara działki czy balkon 6 metrowy. Chcemy żeby te balkony wyglądały jak najładniej - mówi Michał Frontczak jeden z organizatorów konkursu. Zasady konkursu podane są na stronie łódzkiego magistratu.

- Chcemy przekonać wszystkich łodzian, że kwiaty na balkonach to nie tylko wartość estetyczna, ale też ważny dodatek do ekosystemu miejskiego. Kwiaty mają wiele funkcji. Odpowiadają m.in. za oczyszczanie powietrza i poprawę mikroklimatu. Zieleń miejska jest szczególnie ważna w miejscach, w których jej brakuje. Dzięki udekorowaniu kwiatami bądź nasadzeniami balkonów poprawia się nasze samopoczucie - powiedziała Aleksandra Sztuka-Tulińska z Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ.

Wyniki konkursu poznamy 15 czerwca.