Rozpoczęły się Dni Godności w Łodzi

i

Autor: D.T.

Rozpoczęły się Dni Godności w Łodzi

2022-11-12 16:03

Można zjeść zupę, otrzymać ciepłe ubranie, ale też po prostu porozmawiać i dostać dobre słowo bez względu na poglądy czy zasobność portfela. Łódzkie stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy rozpoczęło przy łódzkim Pasażu Schillera Dni Godności.​

Chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy człowiek bez względu na chociażby orientację czy stan materialny zasługuje na zrozumienie i pomoc. Rozdajemy ciepłe ubrania potrzebującym i każdego dnia jest wydawana ciepła zupa czy gorące napoje. Co najważniejsze, można po prostu do nas przyjść i porozmawiać - mówi Mariusz Ławnik z Tęczowych Społeczników.

Mieszkańcy chętnie biorą udział w akcji.

- Oceniany jest każdy człowiek. Krytycznie często ocenia się brudnego bezdomnego w tramwaju, a mało kto myśli że warto by było mu pomóc, dlatego dobrze że ktoś o tym mówi.

- Powinniśmy częściej sobie pomagać, takie sytuacje zdarzają się na co dzień.

- Jestem biseksualna i bardzo boli mnie nagonka mediów która często w złym świetle ukazuje środowisko LGBT, a przecież jesteśmy takimi samymi ludźmi.

​Dni Godności potrwają do 19 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE