remont Dąbrowskiego/Lodowej

i

Autor: Google Street View

Rozpoczął się remont skrzyżowania Dąbrowskiego i Lodowej. Będą też kolejne utrudnienia

2022-06-22 15:16

W Łodzi przed nami wakacyjne remonty dróg. Przez najbliższe dwa miesiące jeszcze trudniej będzie przemieszczać się zmotoryzowanym. Co czeka kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej?

Na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Lodowej zostanie wymieniona nawierzchnia asfaltu. Prace prowadzone będą bez wstrzymywania ruchu, ale nie ominą nas utrudnienia – przyznaje Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu. - W ramach remontu zostaną również wymienione chodniki na przejściach dla pieszych na wysepkach pomiędzy pasami ruchu. Dodatkowo wysepki zostaną wyposażone w nowe krawężniki.

Podczas prac pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Ulicą Dąbrowskiego przejdziemy na wprost jednym pasem ruchu. Możliwy będzie też skręt w prawo w ul. Lodową. Nie będzie możliwości skrętu w lewo w żadnym kierunku. Natomiast jadąc ul. Lodową będziemy mieli jedynie możliwość skrętu w prawo. Pozostałe kierunki będą możliwe poprzez zawrócenie na ul. Dąbrowskiego przy Tomaszowskiej lub Ossendowskiego. Zmienioną trasą kursować będą autobusy linii 69A, 69B i W.

Przed nami w wakacje również kolejne remonty. Drogowców zobaczymy wkrótce m.in. na Maratońskiej, Olechowskiej i Kaczeńcowej. Do końca roku nową nawierzchnię ma zyskać 50 łódzkich ulic.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE