Natura – Społeczność – Architektura

i

Autor: archiwum serwisu W ramach projektu odbywaja się warsztaty, wykłady i wycieczki; tu po regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia oprowadza współautor obiektu Wojciech Chrzanowski. Fot. Sabin Kluszczyński/ Dzięki uprzejmości Sarp Wrocław

Rewitalizacja centrum Łodzi obejmie nie tylko kamienice! Szereg atrakcji dla mieszkańców [AUDIO]

2021-03-23 15:05

​Pikniki, zajęcia integracyjne, szkolenia... Takie działania zaplanowano dla mieszkańców kamienic w zrewitalizowanym centrum Łodzi. Zarówno nowi lokatorzy, jak i dotychczasowi mieszkańcy, skorzystać będą mogli z bogatej oferty. Rewitalizacja oprócz nieruchomości ma obejmować również inwestycję w lokalną społeczność.

Rewitalizacja centrum obejmie nie tylko remonty dróg i kamienic, ma służyć także mieszkańcom. Centrum Łodzi przechodzi teraz dużą metamorfozę. Powstają nowe biblioteki, pracownie i świetlice, a do odnowionych kamienic wprowadzają się nowi lokatorzy.

- Nowe przestrzenie aktywności lokalnej mają pomóc w aktualizacji zawodowej, a także w rozwijaniu umiejętności i hobby - mówi Ewa Grabarczyk z biura rewitalizacji urzędu miasta Łodzi.

- Pikniki, gry miejskie i szkolenia pomogą w integracji wszystkich mieszkańców - mówi Jolanta Woźnicka z Centrum Opus. - Zarówno nowi lokatorzy jak i ci mieszkający tam od lat będą mogli skorzystać z wielu kursów i aktywności, bo rewitalizacja oprócz nieruchomości ma obejmować również inwestycję w lokalną społeczność - dodaje.

Na obszarach objętych rewitalizacją powstaną także placówki opiekuńczo-wychowawcze, przedszkola czy Centra Interwencji Kryzysowej. Dla mieszkańców tych terenów przewidziano również m.in. wycieczki do EC1.

Tematem zajęła się nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Rewitalizacja centrum Łodzi obejmie także mieszkańców!