Restauratorzy mogą wrócić do pracy! Otwarte będą też ogródki

2020-05-13 16:53
Gastronomia otwarta od poniedziałku
Autor: Nella Krysztofowicz

Od poniedziałku restauracje i ogródki otwarte! Restauratorzy muszą zachować rygorystyczne zasady bezpieczeństwa i higieny.

Od poniedziałku rusza gastronomia. Otwarte będą także lokale, nie tylko ogródki restauracyjne. Będzie obowiązywał limit osób w lokalu, na 1 osobę muszą przypadać 4 mkw. powierzchni.

- Restauratorzy z ulicy Piotrkowskiej już są gotowi do przyjmowania klientów na nowych zasadach, wpłynęło już kilka wniosków z zapytaniem postawienia ogródka gastronomicznego, żeby jak najszybciej przedsiębiorcy mogli zarabiać, a mieszkańcy spędzać czas w swoich ulubionych lokalach. Będziemy jak najszybciej rozpatrywać wnioski co do rozstawienia ogródków. Przypominamy tylko róbmy to z głową, bezpiecznie tak żeby nie stwarzać zagrożenia dla siebie, swoich bliskich i innych osób - mówi Piotr Kurzawa menedżer ulicy Piotrkowskiej.

Restauracja będzie musiała przeprowadzać dezynfekcję stolika po każdym kliencie, a same stoliki muszą być od siebie oddalone o 2 metry. Blaty będą mogły być odsunięte od siebie o 1 m pod warunkiem, że stoliki oddzieli się dodatkowo przegrodami. Kucharze i kelnerzy będą musieli nosić rękawiczki i maseczki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE