Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego

2020-05-27 15:10
wiadukt na ul. Dąbrowskiego
Autor: mat. UML

Ma być jak nowy, chociaż ma już kilkadziesiąt lat. Wiadukt na ul. Dąbrowskiego przechodzi kompleksowy remont. Właśnie rozpoczęto układanie nowej nawierzchni.

Drogowcy układają beton na północnym wiadukcie na ul. Dąbrowskiego. Nowy beton to nie tylko wzmocnienie konstrukcji, ale również odpowiednia podbudowa jezdni, po której po zakończeniu remontu skorzystamy z trzech pasów ruchu, chodników i schodów.

Do tej pory oczyszczono i zabezpieczono wszelkie elementy wiaduktu, skuto starą, betonową, spękaną nawierzchnię, ułożono konstrukcje stalowe pod betonowanie, oraz podniesiono obiekt i wymieniono łożyska wiaduktu. - Roboty idą zgodnie z planem, w lipcu chcemy przystąpić do prac na drugiej połowie wiaduktu – informuje Marcin Woźniak z Zarządu Dróg i Transportu.

Podczas całości remontu po wiadukcie odbywać się będzie ruch, przy ograniczeniach tonażowych i prędkości. W tej chwili prace prowadzone są po północnej stronie i zajmują chodnik oraz dwa pasy ruchu.

Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego pozwoli na jego dalsze użytkowanie przez kolejne lata. Wyremontowany obiekt posłuży również jako alternatywa dla przejazdu podczas przebudowy wiaduktów na Przybyszewskiego. Prace na Dąbrowskiego potrwają do końca roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE