Remont torowiska między ul. Pomorską, a Telefoniczną na półmetku. Kiedy zakończą się prace?

2020-07-13 22:04
Remont torów
Autor: K Baryga

Nowa podbudowa, sieć trakcyjna, a także automatyczne zwrotnice. Rozpoczęły się prace przy drugim etapie remontu torowiska pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną w Łodzi.

Od dziś tramwaje kursują po nowym torze. Rozpoczęły się prace przy drugim etapie remontu torowiska pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną.

- Stopień zaawansowania prac oceniłbym nawet na więcej niż 50%, ponieważ gotowy mamy tor w kierunku centrum, oraz wyjazd w kierunku Stoków i pętla,
są przygotowane do łączenia szyn – informuje Wojciech Rataj, mistrz Zakładu Torów i Sieci MPK-Łódź Sp. z o. o. które jest wykonawcą prac.

W czwartek odbył się przejazd techniczny, aby od dziś tramwaje z zajezdni i do zajezdni kursowały już po nowym torze. Tym samym rozpoczęły się prace na drugim torze prowadzącym do zajezdni. Jednocześnie wykonywane są prace w rejonie pętli, zjazdów do zajezdni przecinających ul. Telefoniczną, oraz budowa nowych przystanków autobusowych w rejonie krańcówki tramwajowej.

- Przebudowa obejmuje odcinek linii tramwajowej od Pomorskiej do Telefonicznej, wraz z torowiskiem na ul. Telefonicznej do ul. Czorsztyńskiej, krańcówką i wjazdami do zajezdni. Ponadto wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni w rejonie zajezdni i wykonamy dwa nowe przystanki autobusowe, które usprawnią dojazd działkowiczom i przesiadki pomiędzy tramwajami, a autobusami – informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Prace na ponad kilometrowym odcinku trasy pomiędzy Pomorską a Telefoniczną, potrwają do końca września. Na nowe torowisko wykorzystamy ponad 5 800 metrów pojedynczej szyny, wykonane zostanie 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice – miejsca przecięcia się torowisk. Ponadto wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych i sieć zasilająca tramwaje. Komfort poprawi się nie tylko w przejeździe. Wyremontowane i podwyższone zostaną również przystanki tramwajowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE