Przedszkole

i

Autor: newarta/Pixabay/cc0 Pierwszy etap zapisów do przedszkola dobiega końca

Rekrutacja do przedszkoli w Łodzi. Dodatkowe punkty dla rodziców z kartą łodzianina

2022-03-21 12:43

Posiadacze karty łodzianina, czyli osoby płacące swoje podatki w Łodzi, otrzymają w tym roku dodatkowe punkty podczas rekrutacji dzieci do miejskich przedszkoli, która rozpoczyna się 1 kwietnia. Poza tym w Łodzi premiowane są także dzieci, które przyjęły obowiązkowe szczepienia.

"Podobnie jak w latach ubiegłych rekrutacja do przedszkoli przeprowadzona zostanie w formie elektronicznej i potrwa od 1 do 15 kwietnia. Rodzice będą wybierać trzy placówki uszeregowane według preferencji, a listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą znane 6 maja" – poinformował Urząd Miasta Łodzi.

W przypadku równej liczby punktów z pierwszego etapu rekrutacji lub gdy przedszkole dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w naborze uzupełniającym, będą brane pod uwagę kryteria ustalane przez samorząd. Nowością wprowadzoną w tym roku uchwałą łódzkich rajców są dodatkowe punkty przyznawane dzieciom, których rodzice płacą podatki w Łodzi. Jak zapewnia magistrat, łatwiej dostaną się one do wybranej placówki.

"Żeby otrzymać dodatkowe punkty, można okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych lub urzędowe potwierdzenie odbioru (UPO), ale o wiele prostsze będzie przedstawienie aktywnej karty łodzianina. Wystarczy, że tylko jeden rodzic rozlicza się w Łodzi, żeby dziecko otrzymało punkty" – zaznaczył Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Pracownicy miejskich przedszkoli na podstawie numeru karty łodzianina (zarówno plastikowej, jak i aplikacji) mogą sprawdzić, czy karta jest aktywna i na tej podstawie przyznać dodatkowe 32 punkty. Magistrat zachęca też do wyrobienia karty dla przedszkolaka, bo ułatwia ona rodzinne korzystanie z oferty rabatowej.

Najwięcej, bo 64 dodatkowe punkty, otrzymuje przy przyjęciu do przedszkola rodzeństwo dziecka, które kontynuuje edukację w placówce. Obok 32 punktów za płacenie podatku w Łodzi przez rodzica w rekrutacji przyznawane jest także 16 punktów, gdy dziecko poddane zostało obowiązkowym szczepieniom ochronnym lub ma badania kwalifikacyjne dające podstawy do odroczenia terminu szczepienia.

Osiem punktów otrzyma dziecko rodziców pracujących lub studiujących stacjonarnie, a także wychowywane przez samotnego rodzica, cztery – kontynuujące edukację w placówce, a dwa – wskazane przez pracownika socjalnego.

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE