Ratownicy łódzkiego pogotowia ratunkowego bardziej zabezpieczeni przed koronawirusem

2020-04-02 21:05
maski dla ratowników medycznych
Autor: WSRM w Łodzi

Ekipy, które jeżdżą do pacjentów, nie tylko z podejrzeniem COVID-19, dostały specjalne maski. Profesjonalne maski pochodzą z wojewódzkiego magazynu obrony cywilnej.

- Z Urzędu Wojewódzkiego dostaliśmy 200 masek pełno twarzowych, z odpowiednimi, przeciwwirusowymi filtrami - mówi rzecznik WSRM w Łodzi Adam Stępka. Maski trafią do zespołów ratownictwa medycznego, które jeżdżą do pacjentów z różnymi schorzeniami i nie podejrzewających, że mogą być zakażeni koronawirusem. - Specjalistyczne maski zapewnią lepsze zabezpieczenie dla naszych pracowników - mówi rzecznik i przypomina, żeby wzywający karetkę nie kłamali o swojej sytuacji zdrowotnej, oraz zawsze mówili dyspozytorom o kontaktach z potencjalnie zakażonymi.

maski dla ratowników medycznych
Autor: WSRM w Łodzi

Pełno twarzowe maki pochodzą z wojewódzkiego magazynu obrony cywilnej. - To są profesjonalne maski, które były kupione w innym celu, ale jak się okazuje, maski tego typu sprawdzają się w obecnej sytuacji. - Ratownicy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Codziennie stykają się z zagrożeniami. Nigdy nie wiedzą czy na przykład jadąc do wypadku poszkodowany, któremu udzielają pomocy nie jest zakażony. Ratownicy muszą więc być dobrze wyposażeni i bezpieczni - mówi zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Marcin Szmaja.


Z magazynu obrony cywilnej do służb ratowniczych trafiły też namioty, nagrzewnice i najaśnice potrzebne w walce z koronawirusem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE