Rajd inny niż wszystkie. Trwają zapisy do Arabela Rally

i

Autor: Facebook/ Arabela Rally

Rajd inny niż wszystkie. Trwają zapisy do Arabela Rally

2023-02-07 14:47

Rajd inny niż wszystkie. Zamiast dobrego czasu i rywalizacji liczą się zasady ruchu drogowego, a także dobra zabawa. Jest tylko jedno ograniczenie – w wyścigu mogą wziąć udział tylko kobiety.

XVIII Rajd Samochodowy Kobiet „Arabela rally” - w nazwie ma rajd, ale tylko w nazwie. Tak naprawdę jest to dobra zabawa i sposób promocji bezpiecznej jazdy. Jest on organizowany dla pełnoletnich kobiet, które będą tworzyć przynajmniej 2 osobowe drużyny (kierowca, pilot i ewentualne pasażerki).

- Jedziemy normalnie w otwartym ruchu. Mimo, że się nazywa rajdem, to nie jest rajd samochodowy. Warto pomyśleć jak przystroić samochód, jak się przebrać, bo dziewczyny są bardzo kreatywne. Teraz jest 18. edycja – urodzinowa. Z nutką erotyczności, tylko dla osób pełnoletnich - zapowiada współorganizatorka Joanna Madej.

Zaplanowano wiele konkurencji - w tym dla spostrzegawczych, kreatywnych i radzących sobie w różnych sytuacjach kobiet.

- To czasem jest takie złudne „a bo rajd, to się ścigają dziewczyny”. Nie. To nie o to chodzi. Dziewczyny są w załogach, muszą przejechać od punktu A do punktu B. W punkcie B mają do wykonania swoje zadania, są one punktowane, a później zliczamy te wszystkie punkty - mówi współorganizatorka Lidia Grabowska.

XVIII Rajd Samochodowy Kobiet odbędzie się 16-18 czerwca tego roku. Informacje o zapisach można znaleźć na facebooku rajdu.

Nowe sygnalizatory mają poprawić bezpieczeństwo na rondzie Sybiraków w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE