Każdego dnia używasz tych zwrotów, czy wiesz, jak je zapisać?

i

Autor: pixabay.com Każdego dnia używasz tych zwrotów, czy wiesz, jak je zapisać?

Quiz

Razem czy osobno? Codziennie używasz tych zwrotów, czy wiesz, jak je zapisać? [QUIZ]

2023-12-01 15:51

Te zwroty należą do najpopularniejszych w polskim języku. Używamy ich niemal każdego dnia. Pozornie proste wyrażenia mogą sprawić jednak sporo problemu, gdy będziemy musieli je zapisać. Napewno czy na pewno? Naprawdę czy na prawdę? Jesteście pewni, że znacie poprawną pisownią jednych z najpopularniejszych polskich zwrotów? Sprawdźcie się w naszym, pozornie prostym, quizie!

Polska ortografia jest pełna pułapek. Wiele problemów może sprawić choćby pisownia łączna lub rozdzielna. Najpopularniejsze i wydawałby się najprostsze zwroty, których używamy w mowie potocznej niemal każdego dnia, mogą okazać się wielce problematyczne, gdy przyjdzie je zapisać. Na pewno czy napewno? Naprzeciwko czy na przeciwko? Jaka jest poprawna pisownia?

Przygotowaliśmy dla was quiz, dzięki któremu będziecie mogli sprawdzić swoją znajomość ortografii. Wybraliśmy jedne z najpopularniejszych polskich zwrotów – z pewnością sami często ich używacie. Co więcej, w części pytań będziecie mieli do wybory tylko dwie odpowiedzi – jedną poprawna i jedną błędną. Mogłoby się wydawać, że komplet punktów jest na wyciągnięcie ręki. Ale czy napewno? A może jednak na pewno? Zapewniamy was, że niektóre odpowiedzi was zaskoczą. Przekonajcie się sami. A gdy już poznacie swój wynik, zaproście do zabawy swoich znajomych.

Razem czy osobno? Każdego dnia używasz tych zwrotów, czy wiesz, jak je zapisać? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Która pisownia jest poprawna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE