Punkty gastronomiczne na kółkach staną w łódzkich parkach!

2020-05-26 22:33
Food Truck
Autor: Fragles

Mobilne kawiarnie, lodziarnie i food trucki. W łódzkich parkach staną punkty gastronomiczne na kółkach. Mieszkańcy będą mogli napić się czegoś bądź zjeść w pięknych okolicznościach przyrody.

Kawa i coś na ząb w pięknych okolicznościach przyrody. W łódzkich parkach staną mobilne kawiarnie i food trucki​. Dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu w Łodzi - Maciej Riemer wytłumaczył, że w części z nich są już stałe punkty gastronomiczne. A tam gdzie nie będzie to możliwe powstaną kawiarnie na kółkach.

- Staramy się w miarę rewitalizacji parków przywracać punkty gastronomiczne, które przed laty
w nich funkcjonowały. Tak stało się w parku Helenów oraz w parku Źródliska. Natomiast w tych parkach, w których brakuje infrastruktury, chcielibyśmy zaproponować łódzkiemu biznesowi 17 lokalizacji, w których mogłyby stanąć food-trucki.

- Do tej pory ruchome punkty gastronomiczne dostępne były tylko w parku Podolskim i parku Mickiewicza. Aby umilić łodzianom czas spędzany w parkach wytypowaliśmy, uwzględniając sugestie mieszkańców, 17 nowych lokalizacji. Ponieważ część z nich dotyczy parków zabytkowych będziemy musieli uzgodnić te lokalizacje
z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Liczymy, że ta oferta zainteresuje łódzkich przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Zapraszamy do składania wniosków – dodaje Beata Jędrusiak z Zarządu Zieleni Miejskiej.


Food trucki staną w łódzkich parkach jeszcze tego lata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE