Przy naborze do przedszkoli punktowe premie dla dzieci ze szczepieniami

2020-02-06 15:25
premia za szczepienia
Autor: GM

Dwadzieścia dodatkowych punktów w naborze do żłobków i przedszkoli dla dziecka, które jest zaszczepione. Takie rozwiązanie promujące szczepienia proponuje Okręgowa Rada Lekarska w Łodzi.

- Wolimy nagradzać za rozsądek niż karać na unikanie szczepień - tłumaczy dr Paweł Czekalski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi. - Takie premie będą mieć bardzo duże znaczenie przy dostaniu się dziecka do przedszkola. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej zgodne z obowiązującymi normami prawnymi.


W ostatnich kilku latach lawinowo wzrasta liczba dzieci nieszczepionych - zauważa dr Lidia Klichowicz z Okręgowej Rady Lekarskiej. - W ub. roku w skali kraju zarejestrowano ponad 40 tys. odmów szczepień. Szacuje się, że już co dziesiąte dziecko w kraju nie jest szczepione zgodnie z kalendarzem.

Projekt uchwały właśnie trafił do łódzkich radnych. Inicjatywę popiera przewodniczący łódzkiej Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski. - Deklaruję, że jako obywatel sam będę zbierał podpisy pod tym projektem.

Projekt uchwały jest inicjatywą obywatelską, oznacza to, że w ciągu 30 dni pomysłodawcy muszą zebrać minimum 300 podpisów.