Pani Borizovski

i

Autor: NW

Jak żyć w stylu zero waste? Łodzianka przez rok nie wyprodukowała żadnych śmieci, Teraz uczy tego innych [AUDIO]

2021-06-15 14:18

Przez rok nie wyprodukowała żadnych śmieci, teraz uczy łodzian jak żyć w stylu zero waste. Od stycznia do końca grudnia 2018 roku Aneta Borizovski​ przeprowadziła eksperyment i nie wyrzuciła do kosza ani jednej rzeczy. Podkreśla, że wystarczy tylko kilka zmian, by lepiej dbać o naszą planetę. Przeczytajcie!

Nie chodzi do supermarketów ani sklepów odzieżowych, produkty spożywcze kupuje na wagę i prowadzi zbiórki zniszczonych przedmiotów, które później sama naprawia. Łodzianka Aneta Borizovski przeprowadziła eksperyment i w 2018 roku nie wyprodukowała żadnych śmieci. ​Teraz prowadzi sklep z roślinami i uczy mieszkańców jak żyć w duchu zero waste.

- Ten rok był bardzo trudny, musiałam zrezygnować z wielu rzeczy - mówi Aneta Borizovski. - Od wielu lat staram się żyć w stylu zero waste i klienci mojego sklepu po rozmowie ze mną też starają się zmienić swoje nawyki - opowiada.

Wystarczy kilka zmian, by lepiej dbać o planetę

- Podczas zakupów należy zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy tyle kupić. Warto jest też dać torbom foliowym i reklamówkom drugie życie - dodaje.

Do sklepu z roślinami Pani Anety trzeba przychodzić z własną torbą wielokrotnego użytku, można oddawać też niepotrzebne kwiaty czy przedmioty.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Jak żyć w duchu zero waste?
Raport z anteny 15.06, godz.10