ul. Piotrkowska

i

Autor: mat.UML

„Przepis na… Łódź”. Poradnik aktywności obywatelskiej

2022-05-23 17:59

Jak zorganizować tematyczne warsztaty, wydarzenia kulturalne czy stworzyć ciekawą przestrzeń? Urzędnicy Fabryki Aktywności Miejskiej przygotowali ściągawkę w postaci poradnika z przepisami.

„Przepis na… Łódź” to instrukcja wspólnego tworzenia miasta. Mieszkańcy znajdą tam niemal 40 konkretnych pomysłów przygotowanych i zrealizowanych przez łodzian.

- Najwspanialszym kapitałem każdego miasta są jego mieszkańcy. Najlepszym tego przykładem są zmienione parki, place zabaw, zieleńce, ulice, a wszystko dzięki inicjatywie mieszkańców, czy to w Budżecie Obywatelskim, czy w ramach mikrograntów. Zebraliśmy dobre praktyki łodzian i stworzyliśmy podręcznik, handbook, taką swoistą książkę kucharską z przepisami na nasze miasto – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

- Chcemy, żeby mieszkańcy mieli taki swoisty podręcznik, żeby wiedzieli, że nie zawsze trzeba mieć pomysł opracowany od początku do końca, może to być tylko zarys, a na podstawie „Przepisu na… Łódź”, może wyklaruje się coś więcej – dodaje Katarzyna Dyzio, dyr. Biura Aktywności Miejskiej.

Handbook pod tytułem „Przepis na… Łódź” można dostać w Biurze Aktywności Miejskiej, od przyszłego tygodnia pojawi się we wszystkich filiach Biblioteki Miejskiej, ale można także skorzystać z jego elektronicznej wersji, dostępnej na stronie https://uml.lodz.pl/decydujemy/dzialamy/dzialam-w-lodzi/.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE