Protest rolników w Łódzkiem 24.08

i

Autor: Kinga Baryga

Protest rolników z Agrounii 25.08. Drugi dzień blokady na DK 12 w Srocku! OBJAZDY

2021-08-25 9:07

Trwa protest rolników Agrounii w całej Polsce. Również w województwie łódzkim. Protestujący rolnicy blokują drogę krajową nr 12 w Srocku. Jak przebiega protest? Z jakich objazdów korzystać powinni kierowcy? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Protest rolników w całej Polsce rozpoczął się we wtorek, 24 sierpnia, o 8 rano. W środę trwa dalej.

- Nie zwalniamy tempa. W Wielkopolsce, dochodzą trzy lokalizacje, w sumie będziemy w 4 miejscach. Na drogę wychodzą sadownicy w Czaplinku na Mazowszu. W województwie kujawsko-pomorskim będzie blokada ronda w Brodnicy (rondo przy Bosmanie). Rolnicy nie schodzą z drogi na Lubelszczyźnie - w Radzyniu Podlaskim i w Wólce Zastawskiej – poinformowała AgroUnia.

Protest rolników 25.08. Objazdy w Łódzkiem

Jadący drogą S8 od strony Tomaszowa Mazowieckiego (Łódzkie) i Warszawy do Łodzi powinni zjechać z węzła Piotrków Trybunalski Wschód na drogę wojewódzką nr 716 do Łodzi i Brzezin.

Można też dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Południe, zawrócić na węźle i podrózować autostradą A1.

Jadący w kierunku Katowic z węzła Piotrków Trybunalski Wschód powinni kierować się na drogę krajową 91 lub autostradę A1.

Dla jadących z Łodzi i Gdańska do Piotrkowa Trybunalskiego zalecana jest tylko autostrada A1.

Z kolei - jak przewidują drogowcy - przejazdy z Łodzi i Gdańska do Katowic autostradą A1 i z Warszawy do Katowic drogą ekspresową S8 i autostradą A1 oraz ze Śląska do stolicy A1 i S8 powinny odbywać się bez wiekszych problemóww ruchu.

Raport z Anteny 24.08, godz 10.00