Protest na budowie przy Piotrkowskiej. Pracownicy otrzymali wypłaty!

2022-08-22 15:25
Protest na budowie przy Piotrkowskiej. Pracownicy nadal czekają na wypłaty
Autor: Grzegorz Mnich

Robotnicy pracujący na budowie przy Piotrkowskiej 252-256, którzy tydzień temu rozpoczęli protest, w końcu doczekali się zaległych wynagrodzeń.

Pracownicy, zajmujący się budową inwestycji mieszkaniowej przy Piotrkowskiej 252-256, w czwartek, 11 sierpnia, z samego rana rozpoczęli protest na kilkudziesięciometrowych dźwigach. Powodem okupowania żurawi był brak należnych im wypłat. Mimo, że od tego czasu minął ponad tydzień, to twierdzą, że nadal nie otrzymali pieniędzy.

- Dzisiaj miały być wypłacone pieniążki, ale jeszcze nie wpłynęły. Ten Pan, jeżeli płacił, to robił to ok. godziny 19. Więc chłopaki musieli czekać na to jeszcze po pracy, aż przywiezie pieniądze. Ostatecznie, to czy pracodawca przywiezie pieniądze, okaże się dzisiaj wieczorem – mówi żona jednego z robotników.

Jak mówią protestujący, sytuacje, że pracodawca zalega z wypłatą zdarzają się od rozpoczęcia budowy. Niektórzy czekają na wypłaty za maj lub czerwiec. W pewnych przypadkach są to kwoty rzędu 4-5 tys. zł. Jak podkreślają, dzisiejszy termin przekazania wynagrodzenia też był wiele razy przekładany.

- Wiem, że nie popuszczą i nie pozwolą, by pozostać bez pieniędzy, które ciężko zarobili. Jakiegoś sposobu, albo strajku, albo czegoś innego się podejmą. To jest pewne. Tylko, co zrobią, tego nie umiem powiedzieć, bo oni się komunikują między sobą – dodaje żona strajkującego pracownika.

AKTUALIZACJA:

Ostatecznie pracodawca dotrzymał ostatniego terminu i wypłacił robotnikom zaległe pensje.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE