Budowa tunelu średnicowego w Łodzi. Jak przebiegają prace? Sprawdzamy!

2021-10-28 14:31
Łódzkie metro
Autor: UMŁ

Łódź Śródmieście, Koziny i przy Manufakturze. Z tych stacji tzw. łódzkiego metra będą mogli korzystać łodzianie, ale to dopiero na koniec 2022 roku. Teraz trwają intensywne prace — maszyny Katarzyna i Faustyna drążą tunele.

Budowa tunelu średnicowego w Łodzi nabiera tempa.

Prace na budowie łódzkiego tunelu średnicowego przebiegają bez zakłóceń. Mniejsza maszyna Faustyna kończy drążyć pierwszy z tuneli, większa Katarzyna wywierciła ponad 80 metrów i wciąż trwa układanie wózków, które obsługują wiercącą tarczę.

- Większa maszyna jest opomiarowana i wyposażona w czujniki — na razie nie napotkaliśmy problemów- tłumaczy Katarzyna Gadomska rzeczniczka generalnego wykonawcy tunelu.

Czy zima może przeszkodzić w pracy maszyn?

- Nie sądzę. W Polsce zimy już nie są tak srogie, by mogłyby wpłynąć na pracę maszyn — dodaje.

Koniec prac zaplanowano na koniec 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tak mieszkał Krzysztof Krawczyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE