Ile dorywczo zarobi student? Składa się na to wiele czynników

i

Autor: Pixabay.com

Praca dla studentów w Łodzi. Ile można zarobić?

2022-10-18 17:20

Wielu studentów spotyka się z różnymi wydatkami, dlatego potrzebują pracy. Często decydują się na pracę dorywczą, którą mogą połączyć ze studiami. Jednak nie wszyscy zarobią tyle samo, składa się na to wiele czynników.

Okres studiów oprócz nauki dla wielu wiąże się z zabawą i wyjściami ze znajomymi. Niestety, to często wiele kosztuje, dlatego studenci starają się łączyć studia z pracą. Nie jest to wcale łatwe zadanie. Priorytetem jest znalezienie stanowiska, które nie nałoży się na plan zajęć.

Studenci często znajdują pracę w galeriach handlowych. Sytuację utrudnił im zakaz handlu w niedzielę. Przez to „weekendowa praca” stała się niemal niemożliwa. Konieczna jest praca również w tygodniu, co w połączeniu ze studiami nie jest wcale łatwe. Na szczęście wielu pracodawców idzie im na rękę, zgadzając się na elastyczne grafiki.

Najczęstszą formą zatrudnienia studentów jest umowa zlecenie. Dzięki temu nie trzeba pracować przez tyle godzin co na umowie o pracę, co znacznie ułatwia dostosowanie terminów. Dodatkowo, pensja studentów, którzy nie skończyli 26 lat nie podlega opodatkowaniu. W takiej sytuacji stawka godzinowa wynosi przynajmniej 19,70 zł. Mniej zarobią Ci po 26 roku życia – 13,91 zł netto.

Przeciętna ilość czasu pracy w miesiącu wynosi 100 godzin. Czyli student, który nie ma 26 lat jest w stanie zarobić przynajmniej 1970 zł w miesiącu. Różnego rodzaju firmy, chociażby dostawcze, proponują także różne dodatki, m.in. za ilość ciągłej pracy.

Praca dla studenta

Wiele firm tworzy stanowiska dedykowane wyłącznie dla studentów. Przedsiębiorstwo w ten sposób zyskuje pracownika, który wykona prostsze prace, dzięki którym pozostali mogą skupić się na bardziej skomplikowanych zadaniach. Natomiast student zyskuje pieniądze i doświadczenie, które może zaowocować w kolejnych ścieżkach kariery.

Przykładowe oferty pracy dla studentów:

- kelner/kelnerka lub barman/barmanka (ok. 20 zł/h brutto)

- recepcjonista/recepcjonistka (ok. 20 zł/h brutto)

- pracownik sekretariatu (ok. 20 zł/h brutto)

- animator/animatorka (20-30 zł/h brutto)

- pomocnik przy organizacji zajęć dla dzieci (23 – 25 zł/h brutto)

- pomocnik podczas organizacji festiwali i koncertów (25 – 30 zł/h brutto)

- kierowca (19,70-22 zł/h brutto)

- pracownik stacji paliw (19,70 zł/h brutto)

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE