Królowa Elżbieta II

i

Autor: AKPA Nie żyje królowa Elżbieta II.

Pożegnanie Elżbiety II ze specjalnymi obostrzeniami. Będą obowiązywać też przed pogrzebem królowej

2022-09-13 8:44

Nie żyje Elżbieta II. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 18 września 2022 roku. Miasto spodziewa się przyjazdu nawet 2 milionów ludzi, którzy będą chcieli pożegnać królową. W związku z tym wprowadzone zostaną specjalne obostrzenia, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych.

Elżbieta II nie żyje. Kiedy pogrzeb królowej?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Pałac Buckingham, pogrzeb brytyjskiej monarchini odbędzie się 19 września 2022 roku w Opactwie Westministerskim w Londynie. Wydarzenie będzie miało charakter państwowy, a dla Brytyjczyków będzie to również dzień wolny od pracy. Następnie trumna z ciałem królowej zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Tam pochowany jest także jej zmarły w zeszłym roku mąż, książę Filip oraz rodzice Elżbiety II. 

Pożegnanie Elżbiety II. Są specjalne obostrzenia

Od 15 września trumna z ciałem Elżbiety II zostanie wystawiona na widok publiczny w Westminster Hall, gdzie każdy będzie mógł oddać jej hołd. Szacuje się, że w tych dniach do Londynu zjedzie się nawet dwa milony osób.

Ze względów bezpieczeństwa, wprowadzone zostaną specjalne obostrzenia. Każdy zanim wejdzie do budynku parlamentu brytyjskiego, będzie musiał przejść kontrole, podobne do tych na lotnisku. Nie można będzie wnieść przedmiotów niebezpiecznych, ale również dużych toreb, aparatów czy nawet telefonów komórkowych. 

Wyjątkowe zasady będą funkcjonować również na samym pogrzebie. Wśród zaproszonych gości są niemal wszystkie głowy państw i ich partnerzy, jednak bez dodatkowych delegacji. Jedynie w przypadku braku możliwości pojawienia się osobiście na pogrzebie, rządzący będą mogli wysłać swojego przedstawiciela. Szefowie państw zostali także poproszeni o przylotu do Londynu lotami komercyjnymi, bez prywatnych samolotów. Nie będą mogli również skorzystać ze swoich samochodów. Zostaną przewiezieni specjalnie przygotowanymi na tę okazję autokarami. 

Śmierć królowej Elżbiety

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września 2022 roku w wieku 96 lat, mając za sobą 70-letnie sprawowanie władzy nad Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Była drugą najdłużej panującą monarchinią na świecie i pierwszą w historii Wielkiej Brytanii. Elżbieta II odeszła w spokoju, na zamku Balmolar w Szkocji. W momencie jej śmierci na tron Zjednoczonego Królestwa wstąpił jej syn Karol, stając się Karolem III.

Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE