Pożar w Ozorkowie

i

Autor: Spotted Ozorków

Pożar w Ozorkowie. Ogień w kamienicy przy pl. Jana Pawła II! Ewakuacja mieszkańców. Jeden ze strażaków poszkodowany

2021-03-07 21:25

Pożar w Ozorkowie. Poszkodowany strażak i ponad 20 zastępów w akcji. W niedzielny wieczór groźny pożar wybuchł w kamienicy przy pl. Jana Pawła II. Ogień objął dach budynku, który wkrótce się zawalił. Na szczęście, mieszkańcy kamienicy zdążyli się ewakuować. O akcji gaśniczej w Ozorkowie, przeczytasz na Eska.pl.

Pożar w Ozorkowie wybuchł w niedzielę wieczorem (7 marca), w dwukondygnacyjnym budynku przy pl. Jana Pawła II.

- Ogień objął dach, który ostatecznie się zawalił - mówi Jędrzej Pawlak ze straży pożarnej.

W czasie walki z ogniem w budynku przy pl. Jana Pawła II, obrażenia odniósł jeden ze strażaków: doznał urazu nogi. Dziesięć osób zamieszkujących budynek ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Ostatecznie, ok. godz. 22 sytuacja pożarowa była opanowana. Trwało dogaszanie budynku.

- W akcji brało udział 21 zastępów straży pożarnej - mówi Pawlak.

Jak strażacy relacjonowali pożar w Ozorkowie, gdy nadal trwała akcja gaśnicza?

- Na miejscu okazało się, że interwencja jest dużo poważniejsza niż brzmiało to ze zgłoszenia, ponieważ pożarem objęty był dach tego obiektu. Na ten moment przyczyny pożaru nie są znane - informował nas w niedzielę wieczorem Jędrzej Pawlak ze straży pożarnej.

Podczas gaszenia budynku, zatrzymano ruch autobusów w Ozorkowie na ul. Wyszyńskiego przy ul. Rzecznej w dwóch kierunkach jazdy. 

Raport z Anteny 05.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE