Powiat wieluński w czerwonej strefie, powiat wieruszowski w żółtej. Od soboty obostrzenia!

2020-08-08 2:22 Ela Piotrowska
Powiat wieluński w czerwonej strefie, powiat wieruszowski w żółtej!
Autor: mat.WSRM Łódź

W dwóch powiatach województwa łódzkiego obowiązują nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

W powiecie wieluńskim oznaczonym na czerwono obowiązkowe jest noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, nie można organizować imprez kulturalnych i targów. Wydarzenia sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności, nie mogą działać siłownie oraz kina. W weselach może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób.

W powiecie wieruszowskim w weselach może brać udział do 100 osób. W obu zagrożonych powiatach restrykcje obowiązują również w restauracjach. Na jedną osobę muszą przypadać 4 metry kwadratowe. Obostrzenia nie dotyczą m.in salonów fryzjerskich i kosmetycznych, działalności hotelarskiej oraz basenów.
W Wieluniu ognisko zakażeń jest w zakładach Wielton. Pozytywny wynik testu potwierdzono u ponad 140 osób. - Pracownicy zakładu będą poddani badaniom przesiewowym. Przez najbliższe trzy dni, od soboty do poniedziałku zostaną pobrane wymazy od 1200 osób -zapowiada Błażek Krawczyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.
W Piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarło 13 osób.
W województwie łódzkim jest kolejnych 46 zakażeń potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.