Poważny wypadek koło Sieradza! Próbowała wymusić pierwszeństwo na ciężarówce. 23-letnia kobieta w szpitalu

2021-03-22 13:57
Wypadek
Autor: mat. policji

Groźny wypadek w miejscowosci Proboszczowice (gm. Warta). Doszło tam do zderzenia osobowego peugeota z ciężarówką. Ranna w wypadku została 23-letnia kobieta. Jak ustalili policjanci, młoda kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek, 22 marca, po godz. 6. Osobowy peugeot zderzył się z ciężarówką marki Scania.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca osobowym peugeotem 23-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej od strony Warty scanii, która kierował 29 – letni mieszkaniec gminy Złoczew, doprowadzając do zderzenia - informują policjanci. - Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Kierującą osobówką z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z komisariatu z Warcie, partol ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Zabezpieczyli miejsce, wykonali oględziny oraz zebrali ślady. Badanie alkomatem kierowcy scanii wykazało, że był on trzeźwy. Natomiast 23 – letniej kierującej peugeotem pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Na czas działań policji i innych służb ruch był wstrzymany. Policja zorganizowała objazdy.

- Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i przestrzeganie obowiazujących przepisów - czytamy w policyjnym komunikacie. - Z uwagi na występujace w ostatnich dniach pogorszenie pogody i spadki temperatur, szczególnie nad ranem, istotne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Raport z anteny 22.03, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE