Potrzebna specjalistyczna rodzina zastępcza dla dziecka z Matki Polki

2021-10-20 12:22
niemowlę
Autor: Pixabay.com

Lekarze z Matki Polki uratowali mu życie, teraz czeka na rodzinę zastępczą. Porzucony przez matkę noworodek przeszedł szereg operacji, teraz 8-miesięczny już Marcinek może zostać wypisany ze szpitala. Ale nie ma dokąd pójść. Jeśli nie znajdzie nowych rodziców, trafi do domu dziecka.

Najlepiej, by dziecko trafiło pod opiekę specjalistycznej rodziny zastępczej – mówi Karolina Tatarzyńska z kampanii społecznej Rodzina jest dla dzieci. – Taki kurs można zrobić w ciągu 1,5 miesiąca. Od kandydatów wymaga się niekaralności, zdrowia fizycznego i psychicznego, empatii. Muszą to być osoby, które podejmą się długofalowej opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym. Rodziny takie dostają za swoja pracę wynagrodzenie.

Marcinek wciąż wymaga specjalistycznej opieki i rehabilitacji-podkreśla dr Katarzyna Fortecka z klinika intensywnej terapii noworodków i niemowląt w Instytucie Matki Polki.

W poszukiwanie rodziny zastępczej włączyła się łódzka fundacja Gajusz - mówi prezes fundacji Tisa Żawrocka. Wierzę, ze ktoś pokocha Marcinka od pierwszego wejrzenia, jest to dziecko pełne uroku. Dopiero następnym krokiem powinno być pokazanie dokumentacji medycznej.

Specjalistyczną rodzinę zastępczą może stanowić również jedna osoba. W Łodzi jest tylko 25 specjalistycznych rodzin zastępczych, czyli takich, które przeszły kursy przygotowujące do opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE