Porady urzędników skarbowych - osobiście czy przez telefon

2020-05-27 13:48
Izba Administracji Skarbowej
Autor: GM

Przed nami ostatnie dni do złożenia zeznania podatkowego. Jeśli chcemy osobiście odwiedzić urząd skarbowy i zasięgnąć porady urzędników, musimy się umówić na konkretną godzinę.

Lepiej zadzwonić i telefonicznie uzyskać poradę, niż przychodzić osobiście. Urzędnicy skarbowi zachęcają do kontaktowania się online sprawie pitów. - Wciąż pracujemy stacjonarnie w ograniczonym wymiarze godzin, obowiązują też obostrzenia z powodu pandemii, dlatego wygodniej jest uzyskać poradę online – przyznaje Agnieszka Pawlak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Jednak nie na wszystkie pytania uzyskamy odpowiedź na odległość. Jeżeli rzecz dotyczy ujawnienia danych osobowych czy wrażliwych, takich jak nasze dochody czy przychody, to musimy osobiście udać się do urzędu. Telefoniczne informacje mogą dotyczyć tylko spraw technicznych.

Zeznania podatkowe musimy złożyć do 1czerwca do północy. Po tym terminie możemy złożyć korektę zeznania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE