Popularny łódzki szpital Pro-Familia wznawia działalność. Zmieni się jednak zakreś świadczeń

2022-10-12 10:41
Szpital
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Po niemal czterech latach Szpital Pro-Familia wznawia swoją działalność. Będzie jednak oferować nieco inny zakres świadczeń niż wcześniej. Przypomnijmy, w 2018 roku w placówce pojawiły się pierwsze problemy finansowe. Pomimo protestów pacjentów, w 2019 szpital przestał funkcjonować.

Szpital Pro-Familia wznawia działalność

Popularna prywatna placówka medyczna znów będzie przyjmować pacjentów. Wszystko póki co jest owiane tajemnicą, jednak wiadomo, że poszerzy się zakres usług. Szpital, który do 2018 roku był ukierunkowany pod ginekologię i położnictwo, będzie teraz placówką wielospecjalistyczną. Nie wiadomo także, kiedy dokładnie szpital zacznie przyjmować pacjentów. 

Duża popularność Pro-Familia. Pokoje jak w hotelu

Szpital Pro-Familia rozpoczął swoją działalność w Łodzi w październiku 2015 roku. Placówka znajdowała się przy ulicy Niciarnianej 49 i cieszyła bardzo dużą popularnością. Kobiety chętnie w niej rodziły i były bardzo zadowolone zarówno warunkami, jak i personelem.

Szpital posiadał pięć sal operacyjnych i pięć porodowych, a także nowoczesny oddział neonatologiczny z intensywną terapią noworodków. Do dyspozycji pacjentek były eleganckie dwuosobowe pokoje z łazienkami. 

Problemy finansowe

We wszystkich przypadkach porodów, szpital wysłał do Narodowego Funduszu Zdrowia wnioski o zwrot kosztów świadczonych usług. Jednak NFZ po konsultacji z krajowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa uwzględnił zaledwie około 40 wniosków. Jak tłumaczono, Pro-Familia nie uzupełniła braków formalnych w pozostałych przypadkach, a także nie przedłożyła zestawienia kosztów, dlatego wypłata pieniędzy z NFZ nie była możliwa. Tak zaczęły się problemy finansowe placówki. 

W 2018 roku zarząd Pro-Familii złożył wtedy wniosek o otwarcie postępowania układowego, w celu uniknięcia upadłości. Pomimo to, w styczniu 2019 roku placówka medyczna została zamknięta. Nie pomogły nawet protesty kobiet, które rodziły w szpitalu ani interwencje w Ministerstwie Zdrowia. 

Protest rodziców w szpitalu Matki Polki w Łodzi

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE