Pomóżmy chorym zwierzakom. Adopcja może je uratować

2023-02-21 18:30
Pomóżmy chorym zwierzakom. Adopcja może je uratować
Autor: Facebook Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Stare, schorowane i samotne – w schroniskach jest wiele takich zwierząt, ale czy przez to są gorsze? Niestety, wiele osób boi się przygarnąć takiego pupila, co może być błędem, bo taki zwierzak mimo że wymaga uwagi może okazać się cudownym kompanem.

Niestety w schroniskach jest wiele chorych i starych zwierząt. Ma to okropny wpływ na ich los, ponieważ szanse na znalezienie szczęśliwego domu niestety spadają. Jednak nadal są to czujące i spragnione miłości istoty, po prostu czasem potrzebują trochę więcej uwagi.

- Tutaj w schronisku jest też dużo mniejsza szansa na zaobserwowanie pewnych objawów chorobowych, ponieważ nie jesteśmy 24/7 z każdym z tych zwierząt – tak jak jest to w domu – mówi Marta Olesińska z łódzkiego schroniska przy Marmurowej.

Jeśli jest zdrowe i ładnie wygląda, ma dużą szansę na adopcję, jeśli choruje, zwykle jest pomijane. Łódzkie schronisko dla zwierząt apeluje o patrzenie na czworonogi z empatią, jak na żywe stworzenia.

- Na szczęście zdarzają się osoby, którym nie przeszkadza metryka zwierząt, czyli to ile mają lat, ani to, że są na coś chore lub przyjmują leki. Takie osoby na szczęście się zdarzają z czego bardzo, bardzo się cieszymy – dodaje Marta Olesińska.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE