pomoc psychologiczna

i

Autor: Pixabay.com

Pomoc psychologiczna dla mieszkajacych w Łodzi dzieci z Ukrainy

2022-05-27 15:39

Tęsknią za ojcem, za przyjaciółmi, którzy zostali w kraju. Wciąż są wystraszeni wojną. Dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Łodzi i regionie, często potrzebują pomocy psychologicznej. A rodzice nie wiedzą nawet, że takiej pomocy warto poszukać.

Bezpłatną pomoc oferują psychologowie z Polski i Ukrainy, którzy współpracują z łódzką fundacją Słonie na balkonie. - W przypadku dzieci z Ukrainy to są częste wybuchy złości, ataki agresji, do tego dochodzi bezsenność, duże zaburzenia lękowe – wylicza Joanna Paduszyńska z fundacji Słonie na Balkonie.

Psychologowie uczuleni są też na przemoc domową. - Często się zdarza, że rodzice z Ukrainy nawet nie znają pojęcia przemoc domowa. Często to polskie rodziny sugerują udanie się na terapię. Ze strony psychologów jest to też doradztwo, i przekierowanie do odpowiednich instytucji – dodaje J. Paduszyńska.

Psychologowie czekają na telefony codziennie, między godziną 16 a 20. Numer telefonu to 800 800 602.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE