Pomnik Jana Pawła II oblany farbą. Policja szuka sprawców

i

Autor: PAP/Marian Zubrzycki

Akt wandalizmu

Pomnik Jana Pawła II oblany farbą. Policja szuka sprawców

2023-04-02 12:45

W niedzielę 2 kwietnia we wczesnych godzinach porannych ktoś bestialsko zniszczył pomnik Jana Pawła II, znajdujący się w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 265. Niewątpliwie może mieć to związek z rocznicą śmierci Karola Wojtyły, a także kontrowersjami, które w ostatnim czasie pojawiły się wokół zmarłego papieża. Policja szuka sprawców.

Pomnik Jana Pawła II oblany farbą

Jak poinformował podkomisarz Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, 2 kwietnia 2023 roku dyżurny łódzkiej komendy otrzymał informację, że pomnik Jana Pawła II, znajdujący się przy łódzkiej katedrze, został pomalowany farbą. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Zabezpieczono również monitoring. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego czynu.

Jak dodaje Krzysztof Kopania z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Prokuratura Śródmiejska nadzoruje szeroko zakrojone czynności mające na celu odtworzenie okoliczności uszkodzenia pomnika Jana Pawła II. Na tym etapie, dla dobra sprawy, przekazywanie bliższych czynności nie jest możliwe.

2 kwietnia odbywają się marsze papieskie

Niewątpliwie sprawca lub sprawcy celowo oblali pomnik Jana Pawła II akurat tego dnia. 2 kwietnia w całym kraju odbywają się tzw. marsze papieskie, mające na celu upamiętnić Karola Wojtyłę w dniu rocznicy jego śmierci. Szczególnie, że w ostatnim czasie pojawiły się duże kontrowersje związane z rzekomym tuszowaniem przez papieża m.in. pedofilii w Kościele.  Co istotne, na pomniku widać również napis "Maxima Culpa" co ewidentnie nawiązuje do głośnej książki Ekke Overbeek, w której autor podejmuje właśnie temat pedofilii w Kościele i pomocy papieża w uniknięciu odpowiedzialności przez księży.

Przypomnijmy, Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37.

Cleo jest osobą wierzącą, ale nie chodzi na msze święte. Dlaczego?

Łódzkie. Cztery osoby ranne w wypadku na DK72 w Poddębicach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE