Policyjnym radiowozem POTRĄCIŁ PIESZEGO na pasach. KONSEKWENCJE dla policjanta! [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-23 10:04 fed
Policjyjnym radiowozem POTRĄCIŁ PIESZEGO na pasach. KONSEKWENCJE dla policjanta
Autor: Mateusz Jaworski/Youtube.com

To wydarzenie zszokowało wielu internautów. W internecie pojawił się filmik, na którym widać, jak kierowca policyjnego radiowozu potrącił pieszego przechodzącego po pasach. Jeszcze większe wzburzenie wywołała reakcja policji. Kierujący radiowozem został... upomniany. Teraz okazuje się jednak, że przełożeni wyciągną wobec policjanta dalej idące konsekwencje.

Zdarzenie miało miejsce 11 lutego, na rondzie Sybiraków w Łodzi. Policyjny radiowóz zatrzymał się na pasach. Na przejście wszedł mężczyzna w zaawansowanym wieku. Gdy był na wysokości radiowozu - kierowca ruszył. Pieszy upadł na ziemię.

Policjanci wezwali na miejsce medyków. Zaopiekowali się też pieszym - mówi Adam Kolasa z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji dziennikarzom portalu Expressilustrowany.pl, który jako pierwszy napisał o sprawie.

Po przeprowadzeniu oględzin i zbadaniu trzeźwości uczestników zdarzenia, kierowca radiowozu został... pouczony.

To wywołało jeszcze większe wzburzenie internautów. Zaczęli zastanawiać się, czy tak samo zakończyłoby się podobne zdarzenie, gdyby w miejscu radiowozu znajdował się jakikolwiek, cywilny, samochód.

Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu dziennik.pl, na tym cała historia się jednak nie skończyła. W sprawie zdarzenia ma toczyć się bowiem postępowanie dyscyplinarne w stosunku do policjanta, który potrącił pieszego.

Kary dyscyplinarne, które grożą kierującemu radiowóz rozpoczynają się od upomnienia, zaś kończą na... wydaleniu ze służby.

Zadowolenie z takiego obrotu sprawy wyrażają administratorzy profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie na Facebooku, którzy rozpropagowali w internecie film ze zdarzenia.

- Udało nam się to co chcieliśmy, czyli nagłośnić sprawę - piszą w korespondencji z Radiem Eska.

Tak się odśnieża w Łodzi. Sypią śnieg pod nogi ludzi