Małopolska. Pijany 56-latek skończył jazdę w rowie. Wsypał go kompan od kieliszka

i

Autor: Miguel Ángel Ramón/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policyjny pościg za pijanym kierowcą. 25-latek miał 2,2 promila!

2021-11-03 11:59

Policjanci z komisariatu w Warcie w miejscowości Zielęcin zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który miał 2,2 promila alkoholu chciał uniknąć policyjnej kontroli i uciekał przed radiowozem. Samochód którym jechał miał pęknięta przednią szybę i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

W niedzielę, 31 października, dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie z miejscowości Zielęcin w gminie Warta. Zgłaszający poinformował o volkswagenie golfie, którego kierowca był pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce warciańscy mundurowi zauważyli wskazany samochód.

- Policjanci dali kierowcy wyraźne polecenia do zatrzymania - czytamy w komunikacie. - Jednak on zignorował je, niebezpiecznie ominął radiowóz i odjechał. Kierujący uciekał przed policjantami, stwarzając jednocześnie niebezpieczne sytuacje drogowe zarówno dla siebie jak innych uczestników ruchu. Następnie mężczyzna zatrzymał się w pobliżu swojej posesji i wybiegł z samochodu. Policjanci szybko go obezwładnili.

Funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna zachowywał się nerwowo. Jego wygląd wskazywał, że jest pod działaniem alkoholu. Rzeczywiście. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w jego organizmie.

- Kierującym volkswagenem to 25-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego - informują funkcjonariusze. - Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Samochód którym jechał miał pęknięta przednią szybę oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych. Było to podstawą do zatrzymana dowodu rejestracyjnego. 25-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pogadane z Dawidem Kwiatkowskim