Policja złapała braci-włamywaczy. Grozi im 10 lat więzienia

i

Autor: policja.gov.pl

Policja złapała braci-włamywaczy. Grozi im 10 lat więzienia

2023-03-07 19:58

Rzgowscy policjanci otrzymali wezwanie od właściciela jednej z tamtejszej posesji, że na jej terenie znajduje się dwójka włamywaczy. Mundurowi złapali nieproszonych gości, którzy jeszcze podjęli próbę ucieczki. Teraz grozi im 10 lat więzienia.

Policjanci ze Rzgowa otrzymali zgłoszenie od właściciela, który twierdził, że na jego niezamieszkałej posesji w Rzgowie znajdują się dwie osoby. Kiedy policjanci zjawili się na miejscu zauważyli, że w środku budynku dwóch mężczyzn plądruje posesję i pomieszczenia. Mężczyźni na ich widok zaczęli uciekać. Jednak ostatecznie to mundurowi okazali się być lepszymi sprinterami i już po chwili ich złapali.

Jak się okazało złodziejami byli 47 i 49-letni mieszkańcy Tuszyna, którzy rozcinając z tyłu posesji siatkę ogrodzeniową dostali się do środka i wyłamali drzwi do budynku. Przygotowali łupy, które zamierzali wynieść z posesji i je sprzedać. Były to głównie przewody elektryczne, których wartość wynosiła 2 000 złotych.

Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą rzgowscy policjanci. Mężczyźni w przeszłości mieli już konflikty z prawem.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE