Pod dziewczynkami ZAŁAMAŁ SIĘ LÓD! Biegacz pospieszył im na ratunek! [WIDEO]

2021-02-26 21:10
o krok od tragedii na lodzie
Autor: Pixabay.com

O krok od tragedii w łódzkim parku! Tylko zdecydowana interwencja amatora biegania zapobiegła wielkiemu nieszczęściu. Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w Łodzi, w Parku Reymonta. Lód załamał się pod dwiema dziewczynkami, które weszły na cienką taflę, ponieważ chciały... porobić sobie zdjęcia.

Michał Szymański jest członkiem klubu biegowego. Akurat trenował przy parkowym stawie, gdy zobaczył dwie dziewczynki, które weszły na lód.

- Usiadły przy fontannie i robiły sobie zdjęcia. Gdy dziewczynki wstały, lód się załamał. Wbiegłem na taflę i wyciągnąłem je z wody. Wokół był tłum gapiów i nikt nie przyszedł z pomocą - opisuje biegacz.

- Jeśli wpadniemy pod lód, ważne, byśmy nie spanikowali, tylko spokojnie próbowali się ratować - radzi Andrzej Zieliński z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, wielokrotny uczestnik  mistrzostw Świata w wędkarstwie podłogowym. – Gdy czujemy, że wpadamy, starajmy się jak najszybciej rozłożyć ręce, żeby oprzeć się o pokrywę lodową. Zachowajmy spokój, nie wykonujmy gwałtownych ruchów, by nie tracić energii i ciepłoty ciała. Wtedy będziemy mieli większą szansę, że przeżyjemy do przybycia pomocy.

Gdy widzimy osobę, pod którą załamał się lód, najpierw powinniśmy zadzwonić do służb ratunkowych, a dopiero później próbować pomóc topielcowi. Teraz pokrywy lodowe są już bardzo słabe i absolutnie nie należy na nie wchodzić.

Bezpieczeństwo na lodzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE