Drogowcy rozpoczęli prace na Wojska Polskiego w Łodzi

i

Autor: Patryk Lewy

Początek przebudowy Wojska Polskiego [UTRUDNIENIA I ZMIANY MPK, WIDEO]

2021-12-14 11:32

To ważny dzień dla mieszkańców Bałut. 13 grudnia po wielu zapowiedziach rozpoczął się generalny remont ulicy Wojska Polskiego w Łodzi. Przebudowa obejmie położenie nowej nawierzchni, wymianę torowiska, a także posadzenie wielu elementów zielonej infrastruktury.

Kierowcy i pasażerowie MPK czekali na ten remont bardzo długo. Najpierw zawieszono kursowanie tramwajów na Doły, a od poniedziałku z utrudnieniami na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Obrońców Westerplatte muszą liczyć się posiadacze samochodów.

- Startuje długo wyczekiwania inwestycja, ulica Wojska Polskiego doczekała się przebudowy. Dziś rozpoczęła się kompleksowa przebudowa głównej arterii na wschodnich Bałutach. Ulica ta od kilku lat czeka na modernizację. W sierpniu 2019 r. miasto zamknęło linię tramwajową na ul. Wojska Polskiego. Powodem zamknięcia linii był katastrofalny stan torowiska – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

W pierwszym dniu prac na placu przebudowy nie zabrakło robotników.

– Ekipa budowlana od rana jest na miejscu. Wykonawca rozpoczął niezbędne rozbiórki oraz organizację zaplecza budowy. Jeśli warunki pogodowe nam nie przeszkodzą jeszcze w tym roku rozpocznie się zrywanie nawierzchni jezdni – dodaje Romuald Chudy, kierownik budowy.

Na remontowanym odcinku ul. Wojska Polskiego jest jednokierunkowa, kierowcy powinni też omijać skrzyżowanie z ul. Franciszkańską. Zmianie uległy trasy linii 64A, 64B, 85, Z6 oraz N6.

Remont ma zakończyć się w drugiej połowie 2023 r.

Początek remontu Wojska Polskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE