Pobiegniesz - pomożesz! Łódź Business Run 2020 w nowej, bezpiecznej formule. Znamy zasady

2020-05-21 18:16 Ela Piotrowska
Łódź Business Run 2020 w nowej, bezpiecznej formule
Autor: mat.Łódź Bizness Run

Nie będzie wspólnego startu i jednej trasy, ale wyzwania są takie same. Każdy uczestnik pięcioosobowego zespołu musi przebiec 4 km.

Łódź Business Run to impreza charytatywna, w której biorą udział drużyny z łódzkich firm i korporacji. Uczestnicy biegną dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do tej pory odbyło się 6 edycji, podczas których sztafety zebrały w sumie ponad 780 tys. zł i pomogły 50 osobom. W ubiegłym roku na starcie na al. Kościuszki stanęło około trzech tysięcy biegaczy i udało się uzbierać 230 tys.zł. W pierwszą niedzielę września sztafety Poland Business Run pobiegły także w ośmiu innych miastach Polski, m. in. Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu. Na starcie stanęło wtedy ponad 27 tys. osób.

W tym roku z powodu z powodu koronawirusa trzeba zachować specjalne środki ostrożności, więc bieg odbędzie się w nowej, bezpiecznej formule. ­- Nawet w pandemii chcemy integrować środowisko biznesowe. Bieg jest charytatywny i nie możemy zostawić potrzebujących bez wsparcia. W tym roku nie staniemy wspólnie na linii startu, po prostu 6 września każdy pobiegnie sam. Tak jak do tej pory trzeba zebrać sztafetę czyli pięcioosobowy zespół. Należy wyznaczyć sobie trasę i dzięki specjalnej aplikacji będzie wiadomo, że się przebiegło te 4 km. Nie ma jednej, konkretnej godziny startu. Prawdopodobnie będziemy biegać w godzinach między 8.00 a 18.00. W dniu imprezy, 6 wrzesnia, kiedy wszyscy zawodnicy z danej sztafety przebiegną dystans, ich czasy zostaną podliczone w aplikacji i pojawią się w klasyfikacji końcowej- mówi Andrzej Klemba, PR&Marketing Menedżer Łódź Business Run.

Zapisy rozpoczną się na stronie www.polandbusinessrun.pl. 27 maja i potrwają do 10 czerwca. Po zgłoszeniu sztafety i opłaceniu udziału uczestnicy dostaną pakiety startowe. Będzie w nich specjalny buff, mogący służyć także za maseczkę, a także  numer startowy i medal. Przesyłka będzie dostarczona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.