Wizualizacja fragmentu zmodernizowanej trasy tramwajowej Łódź - Konstantynów Łódzki

i

Autor: Urząd Miasta Łodzi

Po prawie trzech latach przerwy tramwaje wracają do Konstantynowa

2022-04-07 20:54

Zmodernizowane mają zostać trakcja szynowa, torowiska i przystanki. Prace mają ruszyć na przełomie czerwca i lipca, a tramwajem z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego będziemy mogli dojechać pod koniec przyszłego roku

Po prawie trzech latach przerwy tramwaje powrócą na trasę Łódź - Konstantynów Łódzki. Samorządy obu miast podpisały umowę z wykonawcą (Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane KEMY wraz z MPK-Łódź), który ma zmodernizować trakcję szynową, torowiska i przystanki na odcinku o długości 7-miu km. 

Kończymy z planowaniem i przystępujemy do realizacji. To inwestycja ważna zarówno dla Konstantynowa, jak i dla naszego miasta. Dobra komunikacja między miejscowościami ościennymi i Łodzią daje potencjał rozwojowy miastu, ale przede wszystkim przestrzeń dla normalnego życia, bo mieszkańcy naszych miejscowości często pokonują te same trasy w ciągu dnia - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Linia tramwajowa na trasie Łódź - Konstantynów Łódzki (nr 43) przestała kursować w 2019-ym roku z powodu stanu torowiska. Remont będzie prowadzony łącznie na odcinku 7-miu kilometrów. Łódzka część obejmuje ok. 2,8 km ulicy Konstantynowskiej od Krakowskiej do Przygranicznej, gdzie zaczyna się konstantynowski odcinek inwestycji, który kończy się na Placu Wolności.

Wymienione zostaną szyny, trakcja, przystanki. Pojawi się system informacji pasażerskiej. Prace będą widoczne także w centrum naszego miasta - dodaje Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Całkowity koszt remontu to ponad 81 milionów złotych. Prace mają ruszyć na przełomie czerwca i lipca, a tramwajem do Konstantynowa będziemy mogli dojechać pod koniec przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE