Po pijanemu kierował samochodem. 36-latek ZASNĄŁ PRZED PRZEJAZDEM KOLEJOWYM!

2021-03-01 10:45 fed
Po pijanemu kierował samochodem. Zasnął przed przejazdem
Autor: Pixabay.com

Ta drzemka będzie miała fatalne konsekwencje. 36-letni mężczyhzna stracił prawo jazdy po tym, gdy zasnął w swoim audi przed przejazdem kolejowym. Samochodem zainteresowali się policjanci, którzy szybko odkryli, co tak bardzo zmęczyło kierowcę. Okazało się, że był kompletnie pijany! Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 lutego, około godz. 23.30. Przed przejazdem kolejowym w miejscowości Bazar (gm. Gorzkowice), policjanci zauważyli stojące od dłuższego czasu audi. Auto miało włączony silnik i reflektory. Po bliższym zbadaniu pojazdu, okazało się, że za kierownicą spał mężczyzna, który zbudził się, gdy policjanci wyłączyli silnik pojazdu.

- 36-latek nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zasnął, twierdząc, że to nie on kierował pojazdem - informują policjanci. - Po zbadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Choć początkowo, 36-latek wszystkiego się wypierał, szybko przyznał się do kierowania autem.

- Oświadczył, że wracał od swojego kolegi, z którym spożywał procentowy trunek. Czekając przed przejazdem kolejowym zasnął. Policjanci sprawdzili znajdujący się w pobliżu monitoring, który potwierdzał, że to 36-latek kierował audi. Mężczyźnie zabrano już prawo jazdy, a pojazd przekazano rodzinie.

Wkrótce, mężczyzna usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Bezpieczeństwo na lodzie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE