Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół, a nauczyciele z Łodzi i regionu już są testowani na obecność koronawirusa!

2021-01-11 19:52 Ela Piotrowska
Po feriach najmłodsi uczniowie wracają do szkół
Autor: Ela Piotrowska

W Łodzi na wymazy zapisało się prawie 1700 nauczycieli z klas I-III szkół podstawowych i nauczycieli szkół specjalnych. Zgłosili się też pracownicy obsługi administracyjnej szkół. W całym województwie łódzkim do przetestowania jest ponad 11,5 tys. osób.

Rząd zdecydował, że najmłodsi uczniowie wrócą do szkół 18 stycznia. Przed rozpoczęciem zajęć stacjonarnych ruszyły bezpłatne i dobrowolne testy na obecność koronawirusa. W Łodzi na testy zapisało się 76 procent, a w regionie ponad 60 procent pracowników, którzy maja styczność z dziećmi.

- Najmłodsze dzieci wrócą do szkoły tuż po feriach, chcemy mieć pewność, że jesteśmy zdrowi, bo przecież można przechodzić covid bezobjawowo. Warto zrobić ten test, by uczniowie i współpracownicy byli bezpieczni – przekonywały nauczycielki SP nr 141 w Łodzi.

Testowanie odbywa się według harmonogramu. Każda szkoła jest przypisana do swojego punktu wymazowego, na konkretny dzień i godzinę. W Łodzi testy są wykonywane w trzech punktach: przy pogotowiu na ul. Sienkiewicza i na Wareckiej oraz na Lotnisku przy ul. gen. Maczka. W Łodzi były przypadki, że mimo zapisania się na wymaz, kilku osób nie było na liście.

Informacje o testach są na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi, a harmonogram jest dostępny na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.