Po 10 tys. zł dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych

2020-07-16 15:21
stypendia naukowe
Autor: Pixabay.com, PourquoiPas

W Łodzi ruszył program stypendiów naukowych dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad. O roczne stypendium mogą ubiegać się absolwenci szkół średnich, którzy będą studiować na łódzkich uczelniach.

Ważne, by laureaci planowali rozpoczęcie w październiku 2020 r. studiów na łódzkich uczelniach. - Ci studenci są dla nas bardzo cenni, choćby dlatego, że stają się ambasadorami naszego miasta w kraju, ale też za granicą - podkreśla wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

W dotychczasowych 9. edycjach stypendystami Prezydent Miasta Łodzi zostało łącznie 184 studentów, a na stypendia przeznaczono ponad 2 miliony 300 tysięcy zł.

Elektroniczny wniosek stypendialny wraz wykazem olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie stypendialnym dostępny jest na stronie www.mlodziwlodzi.pl

Wypełniony wniosek należy także wydrukować i dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, al. Politechniki 32, do połowy września.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE