Wybory

Plakaty wyborcze w Łodzi. Jest ich mnóstwo. Co się z nimi stanie po wyborach?

2023-09-26 13:48

Trwa kampania wyborcza przed zbliżającymi się wyborami. Oznacza to, że jeszcze częściej widujemy polityków w mediach czy na plakatach wyborczych. Niektóre nie są już w najlepszym stanie, a nadal wiszą. A jak wygląda sprawa ich późniejszego usunięcia?

Jesteśmy w samym środku kampanii wyborczych. Wiąże się to z tym, że politycy chcą przekonać do siebie wyborców na różne sposoby. Jednym z popularniejszych są plakaty. Są one zauważalne niemal wszędzie: na ścianach, przystankach, barierkach czy wiaduktach. Wiele już zniszczono, co nie wygląda najlepiej, jednak te nadal wiszą. Oczywiście, przechodnie nie powinni ich niszczyć – niezależnie od sympatii politycznych.

Kto powinien usunąć plakaty?

Według kodeksu wyborczego, wszelkie plakaty, hasła wyborcze itd. powinny zostać usunięte przez komitety wyborcze w przeciągu 30 dni od przeprowadzenia wyborów.

Jeśli banery nie zostałyby usunięte w terminie, to można zgłosić niewywiązanie się z tego obowiązku do władz miasta i gminy, które są zobowiązane do ich usunięcia na koszt konkretnego komitetu wyborczego.

Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE