Pijana matka w Głownie. Miała prawie 3 promile alkoholu! Była w ciąży i "opiekowała się" 2-letnią córką

2021-02-03 10:37
Kobieta w ciąży
Autor: Pixabay.com

Policjantom odjęło mowę. Podczas interwencji, zastali w jednym z mieszkań w Głownie 31-letnią kobietę w ciąży. Była kompletnie pijana. Co gorsza, pod jej "opieką" znajdowało się 2-letnie dziecko.

Ta ciężarna matka wykazała się skrajnym brakiem odpowiedzialności. Jak informują policjanci, we wtorek (2 lutego) zostali wezwani do jednego z mieszkań przez pracowników opieki społecznej. W lokalu zastali prawdziwy dramat.

- Przebywała tam 31-letnia kobieta w widocznej ciąży i jej 2-letnia córka - informuje Robert Borowski z KPP w Głownie. - Badanie stanu trzeźwości wykazało, że nieodpowiedzialna matka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu!

Dziecko przekazane zostało natychmiast do pieczy zastępczej, natomiast matka - w związku z ciążą - trafiła na badania do szpitala. Sprawą zajmie się sąd rodzinny. To jednak nie wszystko.

- Swoim zachowaniem 31-latka naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - czytamy w policyjnym komunikacie. - Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

"Tęczowy kocyk" pomaga rodzicom oswoić się ze stratą dziecka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE