Piesi nie mogą przejść przez skrzyżowanie Piotrkowska - Piłsudskiego! "Szkoda, że nie ma drutu kolczastego"

2022-06-20 20:54

Barierki przy placu budowy GoldenTower i zamkniete przejście dla pieszych na rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego. W narożniku, w którym stanie wieżowiec jest zajęty chodnik i część jezdni.

Piesi nie mogą przejść przez skrzyżowanie na trasie WZ przy Piotrkowskiej i Piłsudskiego. Trzeba dojść do Przystanku Centrum i przejść nieparzystą stroną Piotrkowskiej. Po stronie parzystej wejście na pasy jest zagrodzone barierkami, ale wielu pieszych nie zwraca nie nie uwagi i przechodzi bokiem.

W narożniku, w którym stanie wieżowiec jest zagrodzony chodnik i część jezdni.

Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu inwestor zajmując narożnik skrzyżowania trasy WZ z Piotrkowską powinien utworzyć przejście wzdłuż kamienicy, z która sąsiaduje budowa i takie przejście jest przy ulicy Piotrkowskiej 152. To jest przejście przez Piłsudskiego do Sienkiewicza po stronie parzystej - mówi Aleksandra Hac z UMŁ.

Łodzianie narzekają na utrudnienia:

- Szkoda, że nie ma drutu kolczastego na pieszych. - Nie dało się zrobić obejścia po jezdni, tylko piesi muszą naokoło dygać. W sumie powinniśmy się przyzwyczaić, bo coraz więcej takich miejsc w mieście.

- Serio? Odliczam chwile aż skończy się nam cierpliwość do jeżdżenia i chodzenia objazdami.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Listen to "O wykluczeniu komunikacyjnym" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE