PIES UGRYZŁ ROCZNE DZIECKO - do zdarzenia doszło, gdy matka karmiła chłopca

2021-10-02 16:04
Amstaff
Autor: pixabay.com Amstaff

Wydarzenia, o których donoszą media, rozegrały się w sobotę, 2 października, w Sulejowie niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Roczne dziecko zostało pogryzione przez psa. Jak do tego doszło? W jakim stanie jest dziecko i co stało się z psem? Szczegóły poznacie w naszym artykule.

Pies pogryzł roczne dziecko w Sulejowie, w powiecie Piotrkowskim. Ta informacja obiegła media w sobotę, 2 października. Informację przekazała mediom rzeczniczka piotrkowskiej policji st. asp. Izabela Gajewska. Do wypadku doszło w jednym z mieszkań. Jak podała Gajewska, w momencie, gdy matka karmiła dziecko, pies rasy amstaff podszedł i ugryzł chłopca w głowę. W serwisie naszemiasto.pl czytamy, że incydent ten miał miejsce około 8:30, bo wtedy zgłoszenie trafiło na policję.

18latek chciał popełnić samobójstwo

W jakim stanie jest pogryzione dziecko?

Z ustaleń policji wynika, że pies należy do rodziny. To 3-letni amstaff będący w domu od szczenięcia. Nie wiadomo, dlaczego ugryzł dziecko. Pies nie przejawiał agresywnych zachowań w przeszłości. Po zdarzeniu oddano zwierzę pod opiekę weterynarza.

Pogryziony chłopiec, jak czytamy w naszemiasto.pl, doznał jedynie powierzchownych ran. Został jednak przetransportowany śmigłowcem do szpitala, gdzie przeszedł operację mającą zminimalizować widoczność blizn. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Psy nigdy nie atakują bez powodu

Wypadek w Sulejowie przypomina nam o szczególnej uwadze, jaką trzeba poświęcić zrozumieniu zachowań psów. Policja opublikowała niedawno materiał, w którym wskazuje na możliwe powody, które skłaniają psa do użycia zębów. Wymienia się wśród nich celowe drażnienie, zabieranie jedzenia, zabawek, szarpanie się z psem itp. Częstą przyczyną ataku jest też niewłaściwy sposób, w jaki pies został wychowany i brak odpowiedniej opieki lub to, że miał on złe doświadczenia w kontaktach z ludźmi. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE