Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony! Jakie placówki cieszyły się największym zainteresowaniem?

2021-07-22 13:31 Natalia Wolniewicz
Szkoła uczeń
Autor: Wokandapix/Pixabay/cc0 Uczniowie już czekają na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach

Tradycyjnie najwięcej chętnych 3 237 osób zostało zakwalifikowanych do liceów, 1 566 do techników oraz 250 do szkół branżowych I stopnia.

Ponad 5 tysięcy uczniów zostało zakwalifikowanych do jednej z 3 wskazanych szkół średnich.W czwartek absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

- Tradycyjnie najwięcej chętnych, bo ponad 3 tysiące uczniów zakwalifikowało się do liceów — mówi wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa - Wodnicka.

Wśród najchętniej wybieranych liceów przez absolwentów klas 8 nie ma niespodzianek, nadal są to: I, III, IV, XXI, XXV, XXVI oraz XXXI LO. Warto podkreślić, że XXV LO od trzech lat cieszy się uznaniem kandydatów i ma więcej chętnych niż miejsc.

- Do techników pójdzie ponad 1500 uczniów, a na szkołę branżową zdecydowało się 250 ósmoklasistów — dodaje wiceprezydent.

W technikach najwięcej chętnych było do klas o specjalności: technik informatyk, programista, mechatronik, weterynarii, grafiki poligrafii cyfrowej oraz fotografii i multimediów. W szkołach branżowych popularne zawody to: elektromechanik pojazdów samochodowych, kucharz, kierowca mechanik, mechanik motocyklowy, fryzjer, cukiernik.

Do 30 lipca kandydaci zakwalifikowani do szkół muszą złożyć w placówce oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu 8-klasisty.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE