Pieniądze z ministerstwa dla Politechniki Łódzkiej. Uczelnia otrzyma 50 mln zł

i

Autor: Wikipedia

Edukacja

Pieniądze z ministerstwa dla Politechniki Łódzkiej. Uczelnia otrzyma 50 mln zł

2023-09-23 12:19

Przekazaliśmy 50 mln zł dla Politechniki Łódzkiej, m.in. na inwestycje i na dostosowanie nowych kierunków kształcenia do rynku pracy – powiedział PAP wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Wiceminister wręczył w sobotę władzom Politechniki Łódzkiej czeka na 50 milionów złotych podczas Krajowej Konferencji Diagnostyki Edukacyjnej w Łodzi.

"To pieniądze z dotacji wynikającej z emisji obligacji skarbu państwa, przeznaczone dla polskiego szkolnictwa wyższego" – podkreślił Rzymkowski.

"Uważam, że przyszłością nauki są uczelnie o charakterze technicznym. Właśnie na nich powstają nowe patenty, nowe rozwiązania technologiczne. To tutaj rozwiązuje się problemy cywilizacyjne, jak poszukiwanie źródeł energii czy właściwe wykorzystywanie surowców" – zwrócił uwagę.

Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. kształcenia prof. Andrzej Romanowski podkreślił, że pieniądze od resortu edukacji i nauki uczelnia wykorzysta nie tylko na bieżące potrzeby.

"To pokaźna kwota, zasili ona m.in. naszą największą inwestycję, czyli budowę nowoczesnego centrum +Alchemium – magia chemii jutra+" – powiedział PAP. "Tworzymy najnowocześniejszy budynek dydaktyczno-laboratoryjno-badawczy dla nauk z zakresu chemii. To inwestycja, która jest przyszłością Politechniki Łódzkiej" – zapewnił prof. Romanowski.

Nowi mieszkańcy Orientarium Zoo Łódź
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE