Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

i

Autor: arch. UML

Pieniądze z budżetu obywatelskiego dla Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w łódzkich Łagiewnikach

2020-03-24 18:15

Nawet dwa tysiące rannych ptaków i czworonogów trafia rocznie do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w łódzkich Łagiewnikach. W tym roku placówka dostanie z Budżetu Obywatelskiego ponad 200 tys. zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na liczne zabiegi weterynaryjne ratujące zwierzętom życie. Ponadto dzięki tym funduszom, ośrodek kupi, jak co roku karmę oraz leki – wylicza Agnieszka Rutkowska z łódzkiego magistratu.

To dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego, ośrodek został wyremontowany i rozbudowany. - W poprzednich latach sale zabiegowe zostały wyposażone sale zabiegowe m. in. w aparat USG, inkubator, sterylizator do narzędzi chirurgicznych czy też lampy bakteriobójcze - dodaje A. Rutkowska.

Zakończyły się też prace nad poprawą warunków zwierząt w zagrodach i boksach. Powstała zagroda dla dzików, zostały dobudowane kolejne pomieszczenia. Nowe woliery przeznaczone są między innymi dla jeleniowatych.

W ośrodku w Łagiewnikach otwarta została też sala do zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Koszt wszystkich projektów realizowanych dla ośrodka w ramach BO to 2 mln 160 tys. zł.