Straż Miejska

Pięciolatek dołączył do łódzkiej Straży Miejskiej. Będzie wspierał swoich dwunożnych kolegów

2023-03-24 14:19

Sekcja Konna łódzkiej Straży Miejskiej wzbogaciła się o nowego pracownika. Ten pięciolatek będzie wspierał swoich dwunożnych kolegów. Zobaczymy go podczas patroli i zabezpieczania imprez masowych.

Porządku na ulicach pilnują nie tylko ludzie. Łódzka Straż Miejska wzbogaciła się o nowego, czworonożnego pracownika. Jest nim pięciolatek o imieniu ASTUR AA. Jest młodym, dobrze ujeżdżonym, skocznym i odważnym koniem. Jego główne zalety to, łatwość w prowadzeniu, niepłochliwość i bardzo towarzyskie usposobienie.

Został kupiony w ramach projektu do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego na lata 2022/2023, pt. „Zwierzęta w Łodzi są ważne". Pozytywnie przeszedł test na bodźce zewnętrzne i był dobierany zgodnie z wytycznymi, jakie obowiązują w doborze do służby koni policyjnych. Jest także zdrowy i bezproblemowo przeszedł badania weterynaryjne.

Astur AA będzie wraz z pozostałymi końmi służbowymi patrolował Las Łagiewnicki, uroczysko Lublinek oraz łódzkie parki. Z pewnością będzie można go zobaczyć podczas zabezpieczeń meczów piłki nożnej naszych łódzkich drużyn, oraz innych imprez masowych i uroczystości.

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE