rozwód

i

Autor: Pexels

badania

Pary poznane w internecie szybciej biorą rozwód. Naukowcy tłumaczą, dlaczego tak się dzieje

2023-12-06 11:41

Wiele par poznaje się przez internet i w obecnych czasach to nikogo nie dziwi. Jak się jednak okazuje, ich życie wcale nie jest długie i szczęśliwe. Z najnowszych badań wynika, że małżeństwa par poznanych w internecie trwają o wiele krócej niż te zawierane w tradycyjny sposób. Dlaczego tak się dzieje?

Małżeństwa par poznanych w internecie trwają o wiele krócej. Najnowsze badania

W obecnych czasach tradycyjne randki i poznawanie się straciło już na popularności. Wszystko przeniosło się do sieci, gdzie znajdziemy osoby poszukujące miłości na całe życie, ale i miłośników jednorazowych przygód. W internecie wszystko wydaje się być prostsze, piszemy czego oczekujemy, widzimy czego oczekuje druga osoba, poznajemy się i dopiero później decydujemy się na spotkanie.

Wiele relacji kończy się właśnie na spotkaniu na żywo, ale są też takie, które przeradzają się w wielką miłość. Jak się jednak okazuje, nie trwa ona zbyt długo, a przynajmniej nie tyle, co miłość poznana w tradycyjny sposób. Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich ekspertów udowadniają, że małżeństwa par poznanych w internecie trwają o wiele krócej.

Małżeństwa z osobami poznanymi w sieci są krótsze. Co jest główną przyczyną?

W jednym z ostatnich badań porównano 923 małżeństwa Amerykanów. Połowa z nich poznała swojego partnera w sieci. Pozostali zaś zawarli związek małżeński dzięki znajomości w realnym świecie.

Jak informuje portal Ofemin.pl, pary, które połączyła aplikacja randkowa, miały o wiele mniej stabilną i satysfakcjonującą relację. Badacze dr Liesel Sharabi oraz dr Elizabeth Dorrance-Hall tłumaczą, że głównymi przyczynami rozpadu małżeństw zawieranych dzięki znajomościom internetowym są czynniki zewnętrzne. Są to m.in. różnice kulturowe i społeczne, pochodzenie, tradycja i codzienne nawyki.

Murator Remontuje: Jak zrobić choinkę z desek z palet?
Materiał sponsorowany

Mikołaj odwiedził małych pacjentów Matki Polki. Rozdano aż 300 prezentów